NOWOŚCI WYDAWNICZE LIPIEC 2015

/
24 Comments
Nareszcie wakacje! Odliczałam dni do 26 czerwca już od połowy maja. Nareszcie mogę bez wyrzutów sumienia oddać się badmintonowi, jeździe na rowerze, plażowaniu i nic nie robieniu. Wakacje idealne ♥. Ale czym byłyby wakacje bez książek? Tradycyjnie na początku miesiąca zamieszczam post o tym, jakie nowości czekają na nas w lipcu. Zapraszam!

GRAJĄC W MIŁOŚĆ
Abbi Glines
Cykl: Rosemary Beach, Chance (tom 7)
Data wydania: 1 lipca 2015
Wydawnictwo: Pascal

Ilość stron: 234
Gatunek: literatura współczesna

Grant postanawia zakończyć romans z Nan. Wtedy na jego drodze pojawia się Harlow, dla której traci głowę. Jednak pewna tragedia zmienia mężczyznę, który wpada w wir imprez i alkoholu, zapominając o swojej miłości. Czy opamięta się na czas i nie będzie zbyt późno by ratować gasnące uczucie?


NIEZAUWAŻALNA
Marcus Sedgwick 
Cykl: -
Data wydania: 1 lipca 2015
Wydawnictwo: YA!
Ilość stron: 352
Gatunek: literatura piękna

Niewidoma nastolatka próbuje odnaleźć tatę, który zaginął, a jego notes wpadł w niepowołane ręce. Czy życiem naprawdę rządzą tajemnicze zbiegi okoliczności? Na to pytanie odpowiedzi szuka 16-letnia Laureth, która udaje się w podróż z Wielkiej Brytanii do Stanów Zjednoczonych, by odnaleźć ojca. Wyprawa bez przygotowania i bez udziału dorosłych nosi znamiona szaleństwa – tym bardziej że niewidoma Laureth angażuje w tę eskapadę 7-letniego brata Benjamina, który ma być jej przewodnikiem. Kim jest tajemniczy Mr. Walker, w ręce którego wpadł notes jej ojca? I jaką rolę w tej szalonej układance odgrywa powtarzająca się liczba 354? Nastolatka zobaczy więcej, niż zdołałby dostrzec niejeden widzący.

ORIGIN
Jennifer L. Armentrout
Cykl: Lux (tom 4)
Data wydania: 1 lipca 2015
Wydawnictwo: Filia
Ilość stron: 464
Gatunek: fantastyka, young adult

Po udanej, lecz katastrofalnej w skutkach wyprawie do Mount Weather, będzie musiał zmierzyć się z brutalnym faktem. Katy już nie ma. Została porwana. Odnalezienie jej staje się jego głównym celem. Czy pozbędzie się każdego, kto stanie mu na drodze? Bez problemu. Czy zrówna z ziemią cały świat, by ją odnaleźć? Bardzo chętnie. Czy zdemaskuje kosmitów? Z przyjemnością.
Katy musi tylko przeżyć. Wśród wrogów, by się wydostać, Katy musi się przystosować. W końcu nie wszystkie słowa grupy Daedalus brzmią jak szaleństwo. Mimo to, ich cele są przerażające, a wszystko, co mówią, jest bardzo niepokojące. Kto tak naprawdę jest zły? Daedalus? Ludzie? Czy Luksjanie? Razem stawią czoła wszystkiemu. Jednak najbardziej niebezpiecznym wrogiem jest ten, kogo znali od zawsze. Gdy prawda wyjdzie na jaw, po której stronie się opowiedzą? 


BAJECZNIE BOGACI AZJACI
Kevin Kwan
Cykl: -
Data wydania: 1 lipca 2015
Wydawnictwo: Znak Literanova
Ilość stron: 496
Gatunek: literatura współczesna

Nie jesteś miliarderem dopóki nie wydasz miliarda!
Luksusowy prywatny odrzutowiec z ajurwedyjskim studio jogi i spa na pokładzie, studwudziestometrowy jacht wyposażony w salę balową, salon karaoke, kasyno, bar sushi, dwa baseny i kręgielnię, pełne przepychu posiadłości z ogrodami wielkości całej dzielnicy, ubrania wartości kilku mieszkań w Paryżu…
Majątek Carringtonów? Nie, to drobiazgi należące do pewnego starego azjatyckiego rodu, którego bajkowe życie przypomina „Dynastię” na sterydach: wszystko jest tu większe, wspanialsze, droższe i egzotycznie piękne. Czy w takiej scenerii i w otoczeniu takich ludzi może odnaleźć się ktoś spoza elity? To pytanie musiała zadać sobie Rachel Chu, która nieopatrznie zgodziła się na wyjazd ze swoim chłopakiem Nickiem do jego rodzinnego Singapuru. Nie spodziewała się, że trafi do gniazda bajecznie bogatych os, które tylko czyhają na jej pomyłkę i marzą o usidleniu Nicka. 


W KRAINIE KOLIBRÓW
Sofia Caspari
Cykl: Saga argentyńska
Data wydania: 1 lipca 2015
Wydawnictwo: Otwarte
Ilość stron: 600
Gatunek: literatura współczesna

Dwie kobiety. Argentyna pulsująca życiem. Wielkie nadzieje.Latem 1863 roku Anna i Viktoria zaprzyjaźniają się na statku do Buenos Aires – ówczesnej ziemi obiecanej dla tysięcy Europejczyków. Młode kobiety dzieli prawie wszystko. Zakochana Viktoria płynie do swego męża Humberto, syna bogatego plantatora. Nie martwi się o swój los, rozkoszuje się luksusową podróżą, śmieje się głośno i odważnie patrzy życiu w oczy. Anna jest służącą – ma dołączyć do bliskich, którzy już od roku mieszkają w Argentynie. Jej serce wypełnia obawa przed nieznanym.W odległym kraju, z którym obie kobiety wiążą wielkie nadzieje, ich drogi z początku się rozchodzą. Przyszłość Viktorii będzie pełna zaskoczeń, Annę zaś czekają złe wieści…


PODRĘCZNIK SZYBKIEGO CZYTANIA
Tony Buzan
Cykl: -

Data wydania: 9 lipca 2015
Wydawnictwo: Wydawnictwo AHA
Ilość stron: ?
Gatunek: poradnik

Prędkość czytania można podwoić a nawet potroić! W zasięgu większości ludzi jest czytanie 1000 słów na minutę! Dzięki kursowi przedstawionemu w tej książce można zwielokrotnić prędkość czytania, przy jednoczesnym zwiększeniu chłonności umysłu na zapamiętywanie istotnych informacji. Poznanie cudownych możliwości wzroku i zdumiewającej pojemności mózgu pozwala nie tylko zwiększyć prędkość czytania i zapamiętywania, ale także szybciej i bardziej kreatywnie myśleć, relatywnie łatwo zdawać egzaminy, a w efekcie oszczędzać dni, tygodnie, a nawet miesiące życia.

FANGIRL
Rainbow Rowell
Cykl: -
Data wydania: 27 lipca 2015
Wydawnictwo: Moondrive
Ilość stron: 380
Gatunek: young adult

Wren i Cath to siostry bliźniaczki „podobne” do siebie jak ogień i woda. Wren chce w życiu spróbować wszystkiego. Lubi imprezować, randkować i poznawać nowych ludzi. Cath woli siedzieć w ich wspólnym pokoju i pisać fanfiction do książki, która zawładnęła całym jej światem. Jest fanką nastoletniego czarodzieja Simona Snowa. Wróć! Jest Prawdziwą Fanką, która… ma swoich własnych fanów, bo pisze fanfiki o Simonie.
Mimo że tak różne, dziewczyny są nierozłączne. Gdy bliźniaczki rozpoczynają naukę w college’u, ich drogi się rozchodzą – Wren nie chce już mieszkać z siostrą. Cath musi opuścić swój bezpieczny świat i stawić czoła rzeczywistości. Na swojej drodze spotyka Reagan (Cath prędzej dogadałaby się z Marsjaninem niż z nią) i wiecznie uśmiechniętego Levi’ego (czy on kiedyś zrozumie, co to jest przestrzeń osobista?) oraz panią profesor od kreatywnego pisania (która wszelkie fanfiki uważa za plagiaty). „Fangirl” to opowieść o przyjaźni wbrew różnicom i o trudnej sztuce dojrzewania. To historia o ludziach, którzy kochają książki tak bardzo, że stają się one ich całym światem.


ZNIKASZ
Christian Jungersen
Cykl: - 
Data wydania: 29 lipca 2015
Wydawnictwo: Znak Literanova
Ilość stron: 464
Gatunek: literatura współczesna

Czy o tym, kim jesteśmy, decydują jedynie procesy neurobiologiczne, zachodzące w naszym mózgu?
Mia cieszyła się, kiedy jej mąż znów zaangażował się w ich związek, który jeszcze niedawno przechodził poważny kryzys. Jednak gdy Frederik podczas rodzinnych wakacji doznaje ataku nerwowego, okazuje się, że powodem zmian jego osobowości jest guz mózgu. Wkrótce wychodzi na jaw, że mężczyzna w tajemnicy przed rodziną dopuścił się milionowych oszustw. Kobieta musi teraz chronić siebie i syna przed mężem, który zmienia się w nieobliczalną, obcą osobę. Obsesyjnie śledzi wyniki najnowszych badań neurologicznych, próbując zrozumieć, jak to możliwe, że mężczyzna, z którym tworzyła wieloletni związek, mógł stać się kimś zupełnie innym. Szuka odpowiedzi na pytanie, z kim tak naprawdę spędziła trzy ostatnie lata, najszczęśliwsze w ich małżeństwie. 


TAJNE ŻYCIE VIOLET GRANT
Beatriz Williams
Cykl: -
Data wydania: 29 lipca 2015
Wydawnictwo: W.A.B.
Ilość stron: 480
Gatunek: literatura współczesna

Jaką mroczną tajemnicę kryje odrapana walizka, która wędruje po świecie już 50 lat? Vivian Schuyler, wywodząca się ze starej, zamożnej nowojorskiej rodziny, manifestuje swoją niezależność, wyprowadzając się na obskurne poddasze w Greenwich Village. Kiedy odbierze z poczty paczkę, w której ktoś przysłał jej walizkę, znajdzie się na tropie zbrodni i pilnie skrywanego rodzinnego sekretu. Wiąże się on z jej cioteczną babką, kobietą-naukowcem, która zdecydowała się, wbrew wszystkiemu, iść za głosem serca.

KIEDY NADEJDĄ DOBRE WIEŚCI?
Kate Atkinson
Cykl: Jackson Brodie (tom 3)
Data wydania: 29 lipca 2015
Wydawnictwo: Czarna Owca
Ilość stron: 432
Gatunek: thriller, sensacja, kryminał

Upalny letni dzień. Rodzina Joanny Mason wybiera się na leniwą przechadzkę wiejską ścieżką. Za chwilę życie Joanny zmieni się na zawsze… Trzydzieści lat później, noc. Były prywatny detektyw Jackson Brodie jedzie zatłoczonym pociągiem. Pogrążony w myślach nie przeczuwa, że jego podróż zostanie brutalnie przerwana…
Po męczącym dniu 16-letnia Reggie chciałaby odpocząć przed telewizorem. Jednak spokojny wieczór przerywa przerażający dźwięk. Na szczęście Reggie jest z zasady przygotowana na wszelkie niespodzianki... Pewnego dnia losy tych trzech osób nieoczekiwanie się splatają. Perfekcyjnie skonstruowana opowieść o roli przypadku i przeznaczenia oraz o miłości i wielkiej tęsknocie. Książka obfituje we wstrząsające wydarzenia i dramatyczne zwroty akcji, ale w przeciwieństwie do klasyki gatunku nie zawsze daje ostateczne odpowiedzi, pozostawiając czytelnikowi miejsce na własne rozwiązania. Przy całej brutalności książka przynosi pociechę i odkupienie.Powiem wam, że w lipcu wydawnictwa nie poszalały. Naprawdę ciężko było mi znaleźć jakieś ciekawe książki. Oprócz najgorętszych pozycji tego miesiąca, czyli 'Origin' i 'Fangirl', bardzo chętnie przeczytałabym 'Niezauważalną', 'Bajecznie bogaci Azjaci', a także 'Podręcznik szybkiego czytania' (przydałby mi się). Ciekawa też jestem całego cyklu 'Rosemary Beach, Chance', którego tom 7 wychodzi w tym miesiącu, tak jak możecie zobaczyć powyżej. A wy coś sobie upatrzyliście? :)

Przypominam o obserwowaniu bloga i lajkowaniu fanpage'a na facebooku, aby być na bieżąco.

A tymczasem bywajcie i niech książka będzie z wami!


You may also like

24 komentarze:

 1. Ja osobiście nie mogę doczekać się Niezauważalnej :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Czekam z niecierpliwością na książkę Abbi Glines oraz na "Origin", choć "Opal" nie za bardzo mi się podobał.

  OdpowiedzUsuń
 3. Najbardziej wkurzające jest to że za granicą mają wiele fajnych książek a Polska nie spieszy się z ich tłumaczeniem. Mnie bardzo zainteresowała "Niezauważalna" a "Tony buzan" kolejne takie coś już mam taką samą prawie książkę tez "Tony buzan" do szybkiego czytania od nich.
  Zapraszam na podsumowanie czerwcowe >> http://kochamczytack.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. Zdecydowanie muszę mieć pierwsze 3 i Fangirl :)

  OdpowiedzUsuń
 5. ORIGIN❤ORIGIN❤ORIGIN❤
  Kocham serię Lux i cierpię każdego dnia nie mogąc przeczytać jej kontynuacji :(

  OdpowiedzUsuń
 6. Wkradł Ci się błąd, raczej odliczałaś dni do 26 czerwca, nie lipca ;) Z chęcią przeczytam "Niezauważoną", "Krainę kolibrów" i "Fangirl".
  Pozdrawiam serdecznie!
  Fanny http://buszujacawsrodksiazek.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 7. Najbardziej zainteresowała mnie "Niezauważalna" i "Znikasz" :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Jak zwykle dużo ciekawych zapowiedzi, czekam przede wszystkimi na "Grając w miłość" i "Fangirl" :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Nie mogę się doczekać "Niezauważalnej" oraz "Fangirl" - zdecydowanie muszę je mieć ;)

  OdpowiedzUsuń
 10. Ja czekam na "Fangirl", jestem jej bardzo ciekawa!

  OdpowiedzUsuń
 11. Wychodzi już czwarta część serii Lux, a ja nadal nie przeczytałam pierwszej... Trzeba to zmienić! ^_^ W tym miesiącu chyba żadna z premier jakoś tak mnie nie interesuje. ^_^

  OdpowiedzUsuń
 12. Nie współpracuję z żadnym z tych wydawnictw, co oznacza, że mój portfel już krzyczy, muszę mieć niektóre z tych cudeniek

  OdpowiedzUsuń
 13. ,,Niezauważalna" mnie zainteresowała. Dzisiaj premiera, więc może wybiorę się do księgarni? :)

  OdpowiedzUsuń
 14. Mnie interesują "Fangirl", "Niezauważalna" i nowa książka Kate Atkinson :)

  OdpowiedzUsuń
 15. Ja w lipcu bardziej skupię się na czytaniu nowości nabytych w czerwcu, gdyż z lipcowych zapowiedzi sięgnę tylko po "Bajecznie bogatych Azjatów" :)

  OdpowiedzUsuń
 16. Moje must have na chwilę obecną to "Origin" i "Fangirl", chociaż zastanawia mnie jeszcze "Niezauważalna".
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 17. Z tych książek co wymieniłaś to najbardziej interesuje mnie "Fangirl" :)

  OdpowiedzUsuń
 18. Książka "Niezauważalna" i jej piękna okładka mająca wiele wspólnego z okładką singla mojego ulubionego zespołu dosłownie mnie prześladuje, a "Fangirl" już zamówione. <3

  OdpowiedzUsuń
 19. Nawet dziś sobie pomyślałam, jak fajnie by było pójść na kurs szybkiego czytania :D

  OdpowiedzUsuń
 20. ORIGIN - na to czekam :)

  Pozdrawiam :)
  http://pizama-w-koty.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 21. Najbardziej czekam na "Fangirl" - czytałam po angielsku w formie e-booka i już chcę mieć tę książkę w swojej biblioteczce. Bardzo mi się spodobała. :)
  Dzięki temu postowi do listy moich książkowych zakupów dodałam "W krainie kolibrów" i "Niezauważalną". :D Dzięki wielkie, mam nadzieję, że będzie się je świetnie czytało! :)

  OdpowiedzUsuń
 22. Nominowałem Cię do LBA!
  Więcej szczegółów tutaj ----> http://otwartaksiega2002.blogspot.com/2015/07/liebster-blog-awards.html .

  OdpowiedzUsuń
 23. "Fangirl" zapowiada się całkiem zabawnie, a "Podręcznik szybkiego czytania" bardzo by się przydał - o ile więcej książek można by przeczytać po jego lekturze ;)
  Pozdrawiam i zapraszam do wyzwania Książkowe Porządki!

  http://littledecoy7.blogspot.com/2015/07/ksiazkowe-porzadki-czyli-wakacyjne.html

  OdpowiedzUsuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.

Newsletter